Snapchat Düzenlenebilir Mesajlar, Emoji Tepkileri ve Daha Fazlasını Duyurdu

Snapchat tarafından platforma eklenecek olan düzenlenebilir mesajlar, emoji tepkileri ve bazı yapay zeka özellikleri açıklandı.

Düzenlenebilir mesajlar, mesajı alıcıya gönderdikten sonra bile düzenlemenize olanak tanıyacak. Yakında Snapchat kullanıcıları, mesajları gönderildikten sonra 5 dakikaya kadar düzenleyebilecek. Düzenlenebilir mesajlar ilk olarak Snapchat+ kullanıcılarına sunulacak ve gelecekte tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Emoji tepkileri bir mesaja tepki verme şeklinizi de geniletmeyi hedefliyor. Şimdiye kadar Snapchat yalnızca Bitmoji ile tepki verme seçeneğini sunuyordu. Standart emojileri kullanarak mesajlara tepki vermek diğer tüm platformlarda mevcuttu ve son olarak Snapchat de bu boşluğu doldurdu.

Yapay zeka hatırlatıcıları doğrudan sohbetlerde veya konuşmalarda My AI’dan bir hatırlatma sağlamış olacak ve yapay zeka, toplantılarınızı asla kaçırmamanız için uygulama içi bir geri sayım ayarlayacak. Snapchat ayrıca konumunuzu paylaşmayı seçtiğiniz kişiyle Snap Map’i kullanarak selamlaşmanızı ve birbirinizin yanından geçtiğinizi anlamanızı sağlayacak.

Yapay zekanın yardımıyla Snapchat kullanıcıları Bitmoji’lerini artık kişiselleştirebiliyor. Artık kıyafetlerinizi tasarlayabilir, benzersiz desenler oluşturabilir ve düzenlemek ve kıyafetlerinizin dönüşümünü görmek için favorinize dokunabilirsiniz. Ek olarak Snapchat, anlık fotoğrafınızı geçmişten simüle edilmiş bir sahneye yerleştirerek sizi zamanda geriye götürecek ve 90’larda nasıl görüneceğinizi gösterecek 90’ların AI lens özelliğini de getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir